MERVE ÖZBEY KİMOLAKİ

Merve Özbey kimdir? Merve Özbey’in eşi kim?Merve Özbey, seslendirdiği şarkılar sayesinde milyonlarca hayran kitlesine sahip… 2020 yılının Şubat ayında Kenan Koçak ile dünya evine giren Özbey’in, kınası ve düğünü çok konuşulmuştu. Şu sıralar anne olmaya hazırlanan Merve Özbey sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kız bebek beklediğini açıkladı. Bu gelişmeler sonrasında Merve Özbey ve eşi Kenan Koçak’ın hayatı ise ilgi konusu oldu.15 Eylül 2020 – 11:05

MERVE ÖZBEY KİMDİR? 

Merve Özbey, 18 Temmuz 1988 yılında İstanbul’da dOĞMUŞTUR, aslıo Erzurum’ludur. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği eğitimi aldı. Özbey’i ilk keşfeden ise Ebru Gündeş oldu. Şarkıcı Utku’nun sahne aldığı bir kulüpte vokal yapan Özbey’i dinleyen Gündeş birkaç şarkı daha söylemesini rica ettikten sonra “Vokalim olmak ister misin?” diye sordu. Teklifi kabul eden Özbey ardından da Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi isimlere vokallik görevinde bulundu.

Demet Akalın’ın albüm lansmanında solo performans sergilerken Erdem Kınay’la arkadaşlık kurdu. Kınay, proje albüm projesi yapacağını söyledi ve Özbey’e demo kaydı aldıı.2012 senesinde Kınay’ın ortaya çıkardığı Proje albümünde “Duman” şarkısına eşlik ederek esere farklo bir hava kattı. Şarkı büyük dinleyici sayısına ulaşarak, Özbey’in ilk defa duyulmasını sağladı.2013 yılında Kınay’ın ikinci albümü olan Proje 2’de “Helal Ettim” şarkısını seslendirdi. Kınay ile yaptığı şarkılar ses getirince solo albüm yapmaya karar verildi.

2015 senesinde Temmuz ayında Özbey’in ilk eserinde Yaş Hikayesi piyasaya girdi. Albümün çıkış eserinde sözleri Deniz Erten, müziği Erdem Kınay’a ait olan “Yaş Hikayesi” oldu.Şarkı Türkiye resmi listesi’nde iki numaraya kadar yükselmeyi başardı. Albümün ikinci video klibi ise “Topsuz Tüfeksiz” şarkısına uyARLANDI.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir