MEMUR ALIMLARI DEVAM EDİYOR.

PTT memur alımı şartları, PTT memur alımı başvuru yap – 2019 yılının ilk gününe girdik ve bu yıl ocak ayında memur alımı olacak mı? KPSS ‘siz memur alımı olacak mı ? 2019 PTT personel alımı şartlar nelerdir.  Ptt memur alımı ne zaman son gün

PTT doğrultusundan personel alım ilanları yayımlanmaya devam etmekte . Yayımlanan ilanlara göre personel alımlarında KPSS şartı aranmayacaktır. Aynı vakitte kamu personeli alımına dair genel şartlar belirtilirken müracaat detayları da adaylarla paylaşıldı. 

PTT’den personel alımı müjdesi ! PTT, KPSS şartı aranmaksızın bünyesine personel katacağını açıkladı . Milyonlarca bireyin beklediği güzel haber PTT’den geldi. PTT kendi içeriğinde istihdam etmek üzere 4500 TL maaşlar memur ve personel alımı yapacak.

Kamuya ve bağlı kuruluşlara personel alım süreleri devam eder iken , PTT bünyesine de alımlar yapılacak. 

2019 PTT personel alımı ve PTT memur alımı ne zaman gibi soruları merak eden vatandaşlar için bu konuyu açmış durumundayız.PTT personel alımı başvuruları 2019 ve PTT personel alımı ne zaman yapılacak gibi soruların cevabı bu sayfada.  KPSS’siz PTT İş Başvurusu – PTT bünyesine alınacak olan 5 bin personel alımında adaylara verilen göreve başlama süresi tarihiyle alakalı olarak sorunlar yaşanıyor. 2018/1 5 bin personel alımı sürecinde adaylara beklemeleri gereken süre açıklandı ve bir an önce görev başı yapmak isteyen adayları üzen haber geldi. İşte detaylar.

ADAYLAR 1 YIL BEKLEYECEK

PTT İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda yer alan ifadeler şok etkisi yarattı.

Çünkü PTT’den yayımlanan duyuruda ise “Sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atama işlemlerine, sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirli dönemler halinde en geç 1 (bir) yıl içinde başlanacaktır.” deniliyor.

PTT’nin ihtiyaç olması durumunda hangi adaylara öncelik vereceği ise yerini gizliliğe bırakmış durumda olurken adaylar zaten başvuru mülakat ve sınavlarla beraber 1 yıla yaklaşık uzun bir süreç yaşadılar. Gelecek planı yapmak isteyen adaylara 1 yıl daha ekstradan “bekleyin” denilerek başka herhangi bir açıklama yapılmıyor.

 PTT personel alımı başvuru şartları 2019 Devlet Personel Başkanlığı alımı ilanları yoğun ilgi görüyor. PTT personel alımı başvuru yapma formu araştırılıyor. Personel alımı ilanları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Kurum alım yapacağı zaman başvuru tarihleri

PTT’DEN YAYIMLANAN RESMİ DUYURUŞirketimizin personel ihtiyacının karşılanmasını teminen yapılan 2018/1 personel alımı sözlü sınav sonuçları açıklanmıştır.

Sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atama işlemlerine, sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirli dönemler halinde en geç 1 (bir) yıl içinde başlanacaktır.

Başarı puanına göre asil olarak yerleşen adaylar, atanma şartlarını taşıyıp taşımadıklarının tespiti için aşağıda yer alan bilgi ve belgelerle birlikte 31/12/2018 tarihinden itibaren 15 gün içerisinde (14/01/2019 mesai sonuna kadar) Merkez Teşkilatına atanmaya hak kazananların PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına, Taşra Teşkilatına atanmaya hak kazananların ise ilgili PTT Başmüdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine başvurmaları gerekmektedir.

BU SÜRE İÇİNDE MÜRACAAT ETMEYENLERİN ATANMA TALEPLERİ İŞLEMDEN KALDIRILACAK OLUP, AYRICA TEBLİGAT YAPILMAYACAKTIR.

2019 Ocak ayı kamu personeli alım ilanları yayımlandı. DPB aracılığıyla yayımlanan ilanlarda en az ilkokul mezunu adaylar arasından KPSS’li ve KPSS’siz on binlerce memur alımı yapılıyor. Peki hangi kurumlar memur alımı yapıyor? Bu ilanlara kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir?

Türkiye genelinde kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde eksikliğini gidermek için Ocak ayı içerisinde de memur alımı ilanları yayınlandı. Ocak ayı içerisinde farklı pozisyon ve niteliklerde tam 7 bin 500 kişilik personel alımı yapılacak. Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilan edilen boş kadro ve pozisyonlar haberimizin devamında sizleri bekliyor…

Bakanlıklar bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için KPSS şartı olmadan binlerce personel alımı yapacak. Çeşitli bakanlıklar tarafından yayınlanan KPSS şartı ile ya da KPSS şartsız personel alımı ilanları iş arayan gençlere Umut oldu. Hangi bakanlıkların kaç kaç tane alacağına ilişkin detaylar haberimizde…

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir