MasterChef Mehmet Kimdir ?

Masterchef’in Mehmet Şef’i 1974 yılında aşçılar şehri Bolu’da doğmuştur.  2004 senesinde İstanbul yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine akademik kariyer yapmıştır . 2005 yılında Amerika’nın ünlü gurme dergisi “CULINARY” de Trend Chef ismiyle biyografisi ve makaleleri yayımlandı.

Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar almaya hak kazanmıştır. Fransa, İtalya, Katar, Almanya ve Yunanistan gibi dünyanın farklı yerlerinde ve farklı kültürlerde Gastronomi ve Mutfak yöneticiliği yaptı

MEHMET YALÇINKAYA’NIN KARİYERİ

2008’de Almanya’da dört senede bir kez yapılan IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde dünya üçüncüsü olmaya hak kazandı.

2012’de Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi olarak kariyerine güzel bir başarı katmıştır.

Almanya’da dört senede bir kez yapılan 2008 IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde dünya üçüncüsü olarak ismini başarılara yazdırmaya devam etmiştir.

2018 TÜRES tarafından düzenlenen Türkiye Lezzet Ödüllerinde 500 bin kişinin üzerinde halk oylaması ile En iyi Şef Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır. Ayrıca pek çok ulusal ve uluslararası ödülün de sahibi olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir