Hazal Kaya Kimdir ?

Ali Atay’la dünya evine giren Hazal Kaya, 1 Ekim 1990 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. İlkokul eğitimini Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu, ortaokul eğitimini Çapa Atatürk İlköğretim okulunda bitiren Hazal Kaya, lise eğitimini ise İstanbul İtalyan Lisesi’nde tamamlamıştır. Aslen Gaziantepli olan güzel oyuncu, İstanbul Balat’ta büyümüştür. Hem annesi hem de babası avukat mesleğini icra eden Hazal Kaya, üniversite eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Performans bölümünden tamamlayarak mezun olmuştur.

 

Lisede eğitim yaşantısını sürdürürken bir içecek firmasının reklam filminde yer alarak ilk defa kameralar önüne geçmiştir. 2006 tarihine gelindiğinde ise ilk Acemi Cadı isimli dizi projesinde yer alarak ilk kez oyunculuk performansını gösterme olanağı elde etmiştir.

Acemi Cadı yapımında deneyim sağlayan Hazal Kaya, 2007 tarihinde lise eğitimine devam ederken Genco isimli dizi projesinde başrol üstlenmiştir. Ardından Kanal D ekranlarına taşınan dönemin ses getiren dizilerinden Aşk-ı Memnu’nun oyuncu kadrosunda yer alarak burada Nihal Ziyagil karakterine hayat vermiştir.

Hazal Kaya’nın ilk kez rol aldığı sinema filmi projesi de Selçuk Aydemir imzasıyla 2011 tarihinde vizyona giren Çalgı Çengi’dir. Türkçe’nin yanı sıra Almanca, İngilizce İtalyanca dil bilgisi bulunan Hazal Kaya; 2011 tarihinde Show TV ekranında izleyici kitlesini ağırlayan ve dönemin en çok izlenen dizi projelerinde Adını Feriha Koydum’da Feriha rolünü üstlenmiştir.

Hazal Kaya şu anki dönemd, FOX TV ekranlarında her Perşembe seyircisinin karşısına geçen Amerikan yapımı Shameless’ten uyarlama “Bizim Hikaye” isimli dizi projesinde Filiz karakterini hayat vermektedir. Tüm bunların yanı sıra Hazal Kaya, 1.58 metre boyunda, 49 kilo ve Terazi burcudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir