Elçiliğe KPSS Şartsız En Az Lise Mezunu Memur Alımı Yapılacak!

Devlet Personel Başkanlığında ilana çıkan elçilik, KPSS şartı aranmaksızın 46 yaşına kadar olan adaylar arasında memur alımı gerçekleştirecek.

KPSS şartı aranmaksızın gerçekleştirilen bu alıma da başvuracak adayların 46 yaşından fazla olmaması gerekli görülmektedir. Yayımlanan ilanın başvuru şartlarına ve kılavuzuna haberimizden ulaşabilirsiniz…

Genel Şartlar

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış, sağlık problemi bulunmayan, kamuya zararlı faaliyette yer almamış, 46 yaşını aşmamış, kamudaki bir görevinden disiplinsizlik nedeniyle uzaklaştırılmamış, takım çalışmasına yatkın, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, iletişim ve muhakeme becerileri gelişmiş, temsil yeteneği bulunan, dış görünüşüne özen gösteren, yurt içi ve yurt dışı görevlendirmeleri kabul eden, en az lise mezunu, bilgisayar ve daktilo kullanabilen, uygulanacak sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olabilecek, sağlığının elverişli olduğunu kurul raporuyla belgelemek, çok iyi derecede Romence ve Türkçe bilmeki başvuru için gerekli görülen belgeleri teslim edebilmek şeklinde özetlenebilmektedir.

Başvurular

Başvurular en geç 18 Ocak 2019, Cuma günü mesai bitimine kadar Bükreş Büyükelçiliği “Calea Dorobantilor No.72, Bucuresti” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00-17:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu tutulamayacaktır.

T.C.BÜKREŞ BÜYÜKELÇİLİĞİTürk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav DuyurusuT.C. Bükreş Büyükelçiliğinde münhal bulunan 1 adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavlapersonel alınacaktır.I) 

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER 

:1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak

,3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığıncaonaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp,rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcıbir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporuile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede Romence ve Türkçe bilmek

9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.II) 

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1. Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mailadresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir)

2. Özgeçmiş (CV)

,3. Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri,

4. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti,

5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitimgörmüş lise mezunları için Eğitim Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.)

6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge

7. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf,Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla, 3, 4, 5 ve 6.sıradaki belgelerin fotokopileri gönderilebilir.III) 

SINAV:Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.a) Yazılı Yeterlilik Sınavı:Yazılı eleme sınavı 4 Şubat 2019, Pazartesi günü saat 10:00’da T.C. BükreşBüyükelçiliği’nde yapılacaktır.

Sınav konuları:Türkçe’den Romence’ye çeviri (1 saat)Romence’den Türkçe’ye çeviri (1 saat)Türkçe Kompozisyon (1 saat)Matematik (1 Saat) b) Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı:Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 11 Şubat 2019, Pazartesi günü saat 15:00’teT.C. Bükreş Büyükelçiliğimizde yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davetedileceklerdir.Sözlü Sınav Konuları : Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türkİnkılap Tarihi.Uygulamalı Sınav Konuları : (Bilgisayarda) Daktilo sınavıIV)

 BAŞVURU TARİHİ:Başvurular en geç 18 Ocak 2019, Cuma günü mesai bitimine kadar Bükreş Büyükelçiliği “CaleaDorobantilor No.72, Bucuresti” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi hergün 09:00-17:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurulardameydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçiliğimiz sorumlu değildir.V) SINAV YERİ:Yazılı Sınav:T.C Bükreş BüyükelçiliğiCalea Dorobantilor No.72 BucurestiSözlü ve Uygulamalı Sınav:T.C. Bükreş BüyükelçiliğiCalea Dorobantilor No.72 BucurestiTel : +40 21 206 37 00E-mail: [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir