MASUMLAR APARTMANI

MASUMLAR APARTMANI OYUNCULARI

Farah Zeynep Abdullah

Birkan Sokullu

Ezgi Mola

Merve Dizdar

Alper Saldıran

Metin Çoşkun

Esra Ruşan

Atilla Şendil

Emir Özden

Uğur Uzunel

Gizem Katmer

MASUMLAR APARTMANI KONUSU NEDİR?

Gerçek bir hayat hikayesi olan “Masumlar Apartmanı“, Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Madalyonun içi” romanından YOLA ÇIKILARAK hazırlanmıştır.

Korumacılığı fazla olan dedesi ve kardeşiyle birlikte aynı evde yaşayan İnci’nin hayatı , geçirdiği bir trafik kazasıyla değişmiştir. İnci’nin başına gelen kazada Han ve büyük sırlarla dolu ailesiyle karşılaşacaktır. Han’ın hayatı takıntılarla dolu olan ablaları Safiye ve Gülben’in en büyük korkusu ise kardeşlerini üzmektir. Aşk, İnci ve Han’ın her şeye rağmen birbirlerinden vazgeçmemelerine rağmen engel olacak mı? Derenoğlu ailesine karşı verilecek bu savaşı kim kazanacak , aşk, kazanacak mı?

MASUMLAR APARTMANI İNCİ KARAKTERİ

Bir radyoda programcısı olarak çalışan İnci, korumacılığıyla öne çıkan karakter dedesi Memduh ve kardeşi liseli Ege ile birlikte hayatını sürdürmektedir. İnci’nin hayatı Han’la tesadüf bir kazayla tanışması sonucu tanışması ve Masumlar Apartmanı‘na taşınmasıyla büyük ölçüde olaylı bir şekilde değişecektir.

MASUMLAR APARTMANI HAN KARAKTERİ

Üç kız kardeşi ve hasta babasıyla hayatını zorluklarla devam ettiren yakışıklı zengin iş adamı Han, kendi hayallerinden tamamen vazgeçmiş kendini bi kenara bırakıp ailesine hayatını admış biridir. Yaşamı takıntılarla, sıkıntılarla zroluklarla dolu ablaları ve işi arasında gidip gelerek bu aileyi bir arada tutmaya çalışan Han’ın İnci ile tanışması onun için önemli bir dönüm noktası olur.

MASUMLAR APARTMANI SAFİYE KARAKTERİ

Han’ın büyüğü ablası. Temizlik takıntısını, saplantılı ahlak anlayışını ve hırçınlığını annesinden miras olarak kalmıştır . Ne kadar yıkanırsa yıkansın banyodan çıkamayan safiye pislikten arınamadığına inanır. Hayatı deterjanlarla geçen bir hikayesi var safiyenin . Sebzeleri sabunla defalarca yıkayan bu karakter mutfaĞINA kimseleri sokmamaktadır. Safiye karakteri odasına ve mutfağa kimsenin girmesini asla izin vermemektedir. SAfiye ve gülben son bölümde çamaşır suyu ve tuzruhunu birleştirerek evleri temizlemeye kalkmıştır.

MASUMLAR APARTMANI GÜLBEN KARAKTERİ

Ailenin en sessiz, en göze batmayan ve hiçbir konuda fikri sorulmayan kim ne derse ona göre yaşayan sesssiz sakin bir üyesidir. Bütün hayatını ablası Safiye’nin emirleri ve boyunduruğu altında geçirmiştir ve geçirmeye devam etmektedşr Ablasından çok korkan Gülben ablasının sözünden asla çıkmamaktadır onunla birlikte hergün temizlik yaparak hayatını devam ettirmektedir. Kimseden sevgi görmemiş olan Gülben, kurtuluşunu aşkta arar ve sıklıkla olmayacak hülyalara kapılır. Ama aşık olacağı kimse karşısına çıkmamıştır çünkü gülben karakteri sosyal hiçbir yere gitmemektedir . Ablası evden çıkarmamaktadır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir